Danışmanlık Hizmetleri

IT Teknolojileri

IT (Information Technology)’nin yani Enformasyon Teknolojileri‘nin ne olduğunu öğrenmeden önce enformasyon kelimesine bakmamızda fayda var.  Enformasyon,  bilgi ve veri ile karıştırılsa da, genel anlamda, belirli ve dar kapsamdaki bir konuyu ölçüm, deney, gözlem, araştırma ve istihbarat sonuçlarının derlenmesi ile ortaya çıkan bir bilgi parçasıdır. Dolayısıyla birçok verinin toplanması sonucu oluşan enformasyonlar da bir araya gelerek bilgiyi oluştururlar.

ELEKTROMEKANİK

Mekatronik sistemler elektromekanik sistemler değildir. Çünkü elektromekanik sistemlerde yazılım yoktur, fakat mekatronik sistemlerin olmazsa olmazı yazılım uygulamalarıdır.  Elektromekanik yapılara örnek asansörlerdir. Yürüyen merdivenler, diğer kaldırma ve taşıma cihazları ve hatta yazıcılar dahi elektromekanik sistemlere girer. Ayrıca, çoğu silah sistemi de elektromekaniktir.

TÜNEL VE METRO YAPIM

Sert kayaları oyarak tünel açma, genellikle makinelerle delik delerek ve patlayıcı maddeler kullanılarak gerçekleştirilir. Sert kayanın yüzeyi önce hava basınçlı kompresörlerle delinir. Matkap uçları tuğgsten-karbid’ten yapılmış deliciler, sert kayalarda dört beş dakika içinde 2 ya da 3 m derinliğinde delikler açabilmekti. Daha sonra kayanın yüzeyinde belirli bir biçimde açılan bu deliklere dinamit konularak patlatılır. Ortaya ya küreme araçlarıyla vagonetlere yüklenerek dışarıya alınır.

İNŞAAT

Siz değerli müşterilerimizin ihtiyaçlarına göre sunduğu hizmetler; Beton yapıların mimari tasarımı, Kaba ve İnce inşaat taahhütü, İEES Mühendislik; özellikle ulaşım sistemleri, kent raylı sistemler, köprüler,viyadükler, endüstriyel tesisler ve genel hizmet yapıları, konutlar ve sayısız proje için hizmet vermektedir.

slider04